06.02.2024

Jak jsme oživovali Merkura

Krajská hospodářská komora nás vyzvala na souboj s dalšími firmami v regionu v soutěži T-profi 2024. Jsme pro každou srandu, bez váhání jsme kývli. Abychom si to udělali ještě těžší, řekli jsme si, že nepotřebujeme tým z technické školy, že to dáme s naší oblíbenou obchodkou Choceň – OA a SOŠ CR Choceň a základní školou v Hylvátech. Tři malí, tři velcí a kapitán Vláďa.

Pamatujete na stavebnici Merkur, výdobytek mládí některých z nás? My ano, ale pro tyhle kluky a holku (Díky, Nikolo!) to byla novinky. „Malí“ kluci si stavebnici vyzkoušeli v rámci technického kroužku. Bolely je z toho prsty a záda. „Velcí“ kluci a holka šli do soutěže bez přípravy. Jak říkáme, nedáváme si malé cíle. 😊

Stáli jsme ve společenském sále SŠ technické a dopravní v České Třebové a sledovali ostatní čtyři týmy. Vypadali jako profíci. Ti vedle nás byli vloni první. Trénují prý už tři měsíce. Aha… Na stole máme kufr plný divných součástek, nářadí vypáskované vedle. Stavět se bude auto ovládané apkou v mobilu a máme na to 150 minut, dozvídáme se. Aha na druhou…

Po hodině snažení někteří z nás (přiznávám se) přestávají věřit v úspěch. Členové týmu ztrácejí motivaci a ptají se, co bude k obědu. 🫣 Nejlepší montéři Filip a Max (dostali za to ocenění!) se ale nevzdávají a montují dál. Děláme chyby, protože nečteme návody. Jsme nervózní, čas se krátí. Po 128 minutách máme auto pojízdné a dráhu připravenou. Ještě natrénovat finálovou jízdu a vybrat pilota. Kluci jsou dobří, malí i velcí. K něčemu ty počítačové hry přece jen jsou.

Odnášíme si čtvrté místo, sladkou odměnu a super zážitek. Z kufru plného ničeho náš tým složil auto a rozpohyboval ho. Poprvé v životě. Klobouk dolů. Díky, Filipe, Maxi, Nikolo, Matěji, Ondrové. Příští rok do toho jdeme znova.

 

T-profi soutěž – začínáme

Povedlo se!

Declima tým

Sladká odměna

T-profi soutěž 2024 finálová jízda