08.09.2023

Fotovoltaika pro firmu Zvičinské uzeniny

Zvičinské uzeniny a lahůdky jsou na trhu od roku 1992. Pochutnat si u nich můžete na párcích, klobásách, chlebíčcích a pomazánkách. Jsou výborné, víme o tom své. 🙂

Na střeše výrobny v Dolní Brusnici jsme instalovali 86 fotovoltaických panelů a zmodernizovali jsme elektroinstalaci. Co na spolupráci s námi říká majitel firmy, pan Josef Korda?

Pane Kordo, dneska předáváme hotovou a funkční FVE. Spolupráce trvala několik měsíců. Jak jste vnímal celý proces?
Když nepočítám papírování, samotná realizace byla rychlá. Elektrárnu jste postavili za necelých 14 dní. Na to, kolik bylo práce s elektroinstalací, je to dobré.

Na Zvičinských uzeninách jsme instalovali 86 panelů s celkovým výkonem 39,56 kW. Technologie je v provozu už 2,5 měsíce. Jak jste spokojený?
Když svítí, funguje všechno dobře. 😊

Jste ten typ, co kouká do aplikace a hlídá si výkon?
Jojo, čísla občas sleduju.

Fotovoltaiku jste platil ze svého, bez dotací. Máte odhad, kdy se Vám investice vrátí?
To je těžká otázka. Uvidíme, co udělají ceny energií. Může to trvat 5 let nebo taky 10 let. Každopádně už nikdy nebudeme mít elektřinu za 80 haléřů jako dřív. Odhaduju, že návratnost bude tak 8 let.

Co Vás vlastně vedlo k rozhodnutí pořídit si fotovoltaickou elektrárnu?
Ceny energií samozřejmě. Proč bychom měli platit distributorovi, když si můžeme vyrábět sami. Pro nás je vlastní elektrárna cesta, jak ušetřit, optimalizovat výdaje za energie.

Pro jaký typ firem je fotovoltaika správné řešení? Co byste vzkázal ostatním podnikatelům, kteří ještě váhají?
Záleží na tom, jaké mají spotřeby elektřiny. Nám tohle množství panelů vyrobí asi jen 10 % celkové spotřeby, je to taková okrajová záležitost. Pokud to pro někoho bude 30–40 % spotřeby, není nad čím přemýšlet. Nečekejte prosím vás na dotace a řešte elektrárnu hned.

Co byste na spolupráci s Declimou vyzdvihl?
Práci projektanta Pavla. Ten rozumí své práci, umí technickou stránku dobře vysvětlit.
Pak montážní partu – chlapi makali jak šrouby, je za nimi vidět poctivá práce.

Překvapili jsme Vás něčím?
Jo, že jsme projekt dotáhli až do konce. 😊 Když slyším zkušeností s jinými firmami… Já jsem měl málem zaplacenou zálohu u firmu, která je teď v insolvenci. Jsem rád, že jsem dal na doporučení a šel do toho s Declimou.

Proč byste Declimu doporučil dalším firmám?
Pro spolehlivost. Protože realizace dobře dopadne a bude technicky správně.

 

Vyrábějte si svou vlastní elektřinu 

To nejlepší technické a funkční řešení vám navrhne náš nejvyšší – šéf firmy Vláďa. Objednejte si ho na telefonu 466 566 770 nebo e-mailem na info@declima.cz.