21.02.2023

Tipy pro správný chod tepelného čerpadla

Představte si, že jste správně vybrali dodavatele i typ přístroje a instalace proběhla profesionálně bez jakýchkoliv potíží. Skvělý pocit, že? 

Pokud myslíte, že tady vaše starost končí, je to právě naopak. Následná péče je pro správný chod tepelného čerpadla mnohem důležitější než jeho kvalitní instalace. Nemějte ale strach, jedná se pouze o základní údržbu a vhodné nastavení.

Péče a nastavení tepelného čerpadla

Jak se postarat, aby vám tepelné čerpadlo správně a dlouho fungovalo? Připravili jsme pro vás seznam tipů a rad:

  • Při instalaci tepelného čerpadla požádejte technika, aby vám na váš telefon natočil video, jak funguje termostat.
  • Určete si doma minimální příjemnou teplotu a nechte si ji nastavit. Pak už na termostat nesahejte.
  • Pokud jste zvyklí snižovat teplotu na noc, přenastavte ji maximálně o 2 °C. Počítat pak musíte s prodlevou mezi „zatopením“ a pocitem tepla. Podlahové topení nechte běžet beze změn.
  • Nechte si tepelné čerpadlo připojit k internetu. Usnadníte si tak život, protože profesionální servisní firma dokáže řadu situací vyřešit bez výjezdu technika.
  • Roční servisní prohlídky berte jako samozřejmost a určitě na nich nešetřete. Nekvalitně provedená prohlídka může vést k zanedbání problému a následnému poškození přístroje.

S nadsázkou můžeme říct, že nejlepší je na tepelné čerpadlo NESAHAT. S občasnými zásahy se ovšem musí počítat. 

Potřebujete poradit s výběrem tepelného čerpadla nebo jeho servisem? Neváhejte a kontaktujte nás. Rádi vám se vším pomůžeme.